Dış cephe boya renklerinde yeni modeller! | Duvar Kağıdı, Yatak Odası Modelleri, Oturma Grubu, Duşakabin, Fayans ve Mobilya Dekorasyon

Yorum Yok
Anasayfa > Dış Cephe Boya Renkleri

Dış Cephe Boya Renkleri

Günümüzde yapılan inşa edilmeleri yanında dış cephe boyaları ile yeni bir görünüme kavuşturulmaları da oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Bu nedenle dış cephe boya renklerinin seçiminde gerek görsel açıdan gerekse kalite açısından dikkat edilmesi gereken hususlar yer almaktadır. Bu hususların göz ardı edilerek boyandığı bir cephe, ilerleyen zamanlarda istenmeyen sonuçların ön plana çıkmasını sağlamaktadır.

Dış cephe boya renkleri nelerdir?

Dış cephe boya renkleri genel olarak harflerden ve sayılardan oluşan renk kartelaları ile tüketiciye gösterilmekte ve bunun ardından tercih edilen rengin dış cepheye uygulanması etkin kılınmaktadır. Dış cephe boya renkleri kodlamalarında rakamların artış göstermesi kapalı rengi doğru ilerleyen bir renk yoğunluğunu ifade etmektedir. Ancak istisnalar olduğunu söylemek mümkündür.

Diğer yandan dış cephe boya renklerine karar verilirken seçilen boyanın kalitesi de tüketici açısından oldukça önemli bir konumdadır. Çünkü mevsimsel değişimlerden ya da hava şartlarından dolayı renk seçiminin olması gereken şekilde yapılması gerekmektedir. Aksi taktirde kalitesi ve renk seçimi gereken şekilde yapılmayan boya seçimleri, ilerleyen zamanlar yapıların zarar görmesini sağlaması yanında tasarım açısından da olumsuz görüntüler ortaya koymaktadır.

Tüm bunların yanı sıra dış cephe boya renklerini tercih ederken dış cephe uygulamasının hangi cephe uygulaması ile yapıldığı da dikkate alınması gereken bir durumdur. Dış cephe kaplamasının yapıldığı uygulama göz önüne alınarak boya seçimleri yapıldığında, tercih edilen boyaların süresi ve dayanıklılığı bu ölçüde uzun olmaktadır. Çünkü dış cephe uygulamaları dış cephe boyalarından daha önce yapılarda konuşlandırılmaktadır. Bu nedenle dış cephe uygulamalarına uygun boya seçimlerine karar verirken renkten önce boyanın cephe uygulamasına uyum sağlaması öncelikli hususlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dış cephe boya renkleri seçimlerinizde yukarıda belirtmiş olduğumuz hususlara dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Banyo Dolapları Modelleri başlıklı makalemizde banyo dolapları modelleri, banyo dolapları modelleri fyatları ve banyo dolapları modellerinde yeni tasarımlar hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Diğer Yazılar

Bkz. , , , ,
Yorum bırakırsanız minnettar kalırız


6 × beş =